dr Bartosz Szolc-Nartowski w dniach 7-13 kwietnia przebywał we Włoszech na Uniwersytecie w Pawii.

Pracownik Zakładu Prawa Rzymskiego dr Bartosz Szolc-Nartowski w dniach 7-13 kwietnia 2019 r. przebywał we Włoszech na Uniwersytecie w Pawii. Celem wyjazdu było uczestnictwo w spotkaniu naukowym obejmującym problematykę ADR (Alternative Dispute Resolution), w szczególności zagadnienia związane z mediacją, także w ujęciu histotyczno-prawnym. Tematyka ta od około 10 lat przyciąga zainteresowanie uczonych i praktyków prawa ze względu na przeciążenie sądów i poszukiwanie innych sposobów rozstrzygania sporów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele uniwersyteckich wydziałów prawa z Polski, Ukrainy, Macedonii, Włoch.